مرده گرمازدگی رسانه ها سربازان سرباز حرارت

مرده: گرمازدگی رسانه ها سربازان سرباز حرارت

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بعضی‌ها با پیامک تبریک و تسلیت، مربی می‌شوند / خداداد عزیزی

شاید یکی از مهمترین اخبار فوتبالی روزهای اخیر، سرمربیگری علی کریمی در سپیدرود رشت بود.

بعضی‌ها با پیامک تبریک و تسلیت، مربی می‌شوند / خداداد عزیزی

خداداد عزیزی: بعضی ها با پیامک تبریک و تسلیت، مربی می شوند

عبارات مهم : ایران

شاید یکی از مهمترین اخبار فوتبالی روزهای اخیر، سرمربیگری علی کریمی در سپیدرود رشت بود.

چند هفته پیش تر خبر سرمربی گری کریمی را منتشر کرده بود که در نهایت به واقعیت پیوست. همین عنوان بهانه خوبی شد جهت مصاحبه ای متفاوت با خداداد عزیزی، صورت دوست داشتنی و کاریزماتیک فوتبال کشور عزیزمان ایران که خودش هم اذعان دارد علی رغم دوران بازی در هنگام مربی گری تصمیمات اشتباهی گرفته هست. سوژه مصاحبه امروز مربی شدن فوتبالیست های مشهور و موفقیت یا عدم موفقیت آنان بود. با حماسه ساز ملبورن از علی کریمی شروع کردیم و به علی دایی و جواد نکونام رسیدیم.

بعضی‌ها با پیامک تبریک و تسلیت، مربی می‌شوند / خداداد عزیزی

خداداد حرف های شنیدنی و جالبی در خصوص مربی گری در فوتبال ایران، نحوه تیم گرفتن، لابی های پشت پرده و… داشت که به خواندنش می ارزد. البته او علی رغم هر لحظه خیلی میل به نداشت در مورد همبازیان سابق خود که امروز مربی شده است اند، صحبت کند و به همین خاطر بعضی سؤالات ما بی جواب ماند!

آخرین بار کی با علی کریمی صحبت کردید؟

همان سفری که همراه همبازیانم به کرمانشاه رفتیم. آنجا آخرین باری بود که با علی بودیم و حرف زدیم.

شاید یکی از مهمترین اخبار فوتبالی روزهای اخیر، سرمربیگری علی کریمی در سپیدرود رشت بود.

قبل از برعهده گرفتن هدایت سپیدرود رشت با هم حرفی نزدید؟

نه، علی کریمی با پیشنهاد خوبی مواجه شد و خودش هم اصالتاً اهل گیلان است و این پیشنهاد را پذیرفت. برایش مانند هر لحظه آرزوی موفقیت می کنم.

فکرش را می کردید بعد از آن ماجرای نفت تهران، علی کریمی دوباره به عرصه مربی گری بازگردد؟ در نخستین بازی به گسترش فولاد باخت و…

چرا علی نباید برگردد؟ فوتبال متعلق به علی کریمی و علی کریمی هاست. متأسفانه سال هاست غیرفوتبالی ها آمده اند فوتبال را اشغال کرده اند و جای امثال کریمی تنگ شده است هست. من خوشحالم که او به فوتبال برگشته و مربی گری می کند. این نخستین بازی بود و سپیدرود هم تیم پایین جدولی هست. ان شاءالله علی کریمی با تجربه و مدیریت خودش شرایط این تیم را بهتر می کند.

بعضی‌ها با پیامک تبریک و تسلیت، مربی می‌شوند / خداداد عزیزی

علی کریمی هم از لحاظ اخلاقی شباهت هایی به شما دارد. فکر می کنید بتواند با مدیریت کلوب سپیدرود کنار بیاید؟

متأسفانه ما فوتبال شخصی نداریم. هر چه هست، فوتبال دولتی هست. اصلاً فوتبال شخصی تعریفی ندارد و شاید معدود کلوب هایی همچون گسترش فولاد تبریز باشند که در این عرصه فعالیت می کنند. به نظر من این مدیریت کلوب سپیدرود رشت است که باید ابزار موفقیت را جهت علی کریمی فراهم کند. او یک برند را آورده و باید هم حمایتش کند. من یک سؤالی از شما دارم.

شاید یکی از مهمترین اخبار فوتبالی روزهای اخیر، سرمربیگری علی کریمی در سپیدرود رشت بود.

بفرمایید.

شما بگویید ما در فوتبال حال حاضر کشور عزیزمان ایران چند مربی موفق فعال داریم؟

والله چه بگویم؟ خودتان اسم می برید؟

بعضی‌ها با پیامک تبریک و تسلیت، مربی می‌شوند / خداداد عزیزی

خیلی اندک شمارند. یکی امیر قلعه نویی است که چند قهرمانی در لیگ برتر دارد و موفق هست، یکی هم علی دایی که قهرمانی هایی در لیگ برتر و جام حذفی داشته است.

تفاوت علی کریمی با سایر همبازیان شما چیست؟

از چه نظر؟

کلی گفتیم. شاید بهتر باشد بپرسیم؛ علی کریمی در مربی گری موفق می شود یا جواد نکونام؟

سؤال بعدی لطفاً!

چرا؟!

دوست ندارم راجع به جواد نکونام اصلاً حرف بزنم! گذشته از این سؤال باید برگردم به چند سؤال قبلی شما و بگویم خیلی ها می گویند کار کردن با خداداد عزیزی سخت هست. شما هم شنیدید؟

بله، بارها شنیدیم.

چرا این حرف را می زنند؟ اگر هر کس جای خودش باشد و وظایف به درستی تقسیم شود یا اینکه پول و امکانات باشد، چه مشکلی خداداد عزیزی ایجاد می کند؟ علی کریمی هم همین طور.

خداداد عزیزی یکی از اشخاص دوست داشتنی تاریخ فوتبال ماست که وقت بازی فوق العاده بود. با این وجود ستاره سابق فوتبال کشور عزیزمان ایران نتوانست در عرصه مربی گری مثل دوران بازی موفق باشد. چه کسی را در این میان مقصر می دانید؟

بیشتر از همه خودم را مقصر می دانم. از انتخابات اشتباه خودم زیاد لطمه خوردم. در فوتبال کشور عزیزمان ایران متأسفانه همه چیز بر مبنای رابطه هست. شما اگر رابطه و رانت نداشته باشی، نمی توانی در تیم های خوب و باامکانات مربی گری کنی. شما فکر می کنید گزینش نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران دست علی کریمی بود؟ نبود! او به هر حال باید در فوتبال مربی گری می کرد. هنگامی که پیشنهادات خوب به دیگران می رسد یا پای پورسانت قرارداد سرمربیان وسط هست، دیگر به علی کریمی تیم نمی رسد. آیا تیم های پولدار و باامکانات به کریمی پیشنهاد نمی دهند؟ من یک مربی را می شناسم که ۲۵ سال می شود مربی گری می کند. نتیجه عملکرد او چیست؟ به اندازه الکس فرگوسن به این آقای مثلاً مربی وقت داده و باز هم می دهند. هر لحظه هم تیم های پولدار سراغ این مربی می روند…

چرا اسم نمی آورید؟

ولش کنید! حال و حوصله یک سری پرسشها را ندارم ولی آیا هر لحظه به این آقا تیم می دهند؟ الکس فرگوسن است؟ هر کس این همه وقت داشت و تیم می گرفت، باید ۲ تا قهرمانی آسیا و حداقل ۵، ۶ قهرمانی لیگ برتر داشت ولی کارنامه این آقا چیست؟ من خداداد مقصر بودم. انتخابات بدی در عرصه مربی گری داشتم ولی چه پیشنهاد خوبی به من شد که قبول نکردم؟

برخی کارشناسان معتقدند بازیکن ستاره و خوب اصولاً مربی خوبی نمی شود. این حرف را چقدر قبول دارید؟

اصلاً و ابداً با شما موافق نیستم.

ولی دیه گو مارادونا…

چرا دائم حرف از مارادونا می زنید؟ آیا مورینیو را چماق می کنید و بر سر فوتبالیست ها می زنید؟ کسی نمی گوید گواردیولا یا همین زین الدین زیدان که بازیکنان بزرگی بودند، چگونه مربیان بزرگی هم شدند. مگر زیدان عالی ترین مربی ۲ سال گذشته دنیا گزینش نشد؟

مثل اینکه دل پری دارید.

نه دل پری ندارم. خدا را صد هزار مرتبه شکر که به اندازه کافی خدا به من پول داده که محتاج پول فوتبال نباشم. محتاج این نباشم که پیامک تبریک و تسلیت جهت مالکان و مدیران کلوب ها یا نمایندگان مجلس بزنم تا تیم بگیرم!

به توصیه جالبی اشاره کردید. شما هم معتقدید بعضی مربیان با این روش صاحب تیم می شوند؟

شک نکنید! خاطرم است پدیده مشهد لیگ برتری شد. من با محسن پهلوان مالک این کلوب سلام و علیکی داشتم. ۲ ماه بعد از لیگ برتری شدن پدیده، او با من تماس گرفت و با تعجب پرسید که آیا یک زنگ نزدم که تبریک بگویم؟!

جداً؟!

بله، پهلوان می گفت ۲۰۰ نفر به او زنگ زدند که تبریک بگویند.

حالا شما آیا لیگ برتری شدن پدیده را به همشهری تان تبریک نگفتید؟

به خودش هم گفتم که حاجی زنگ نزدم تا فکر نکنید چشمم دنبال مربی گری در پدیده هست. عالم و آدم به او زنگ زده بودند ولی اخلاق من این طوری است.

اما پدیده مشهد در آن مقطع هم پول داشت و هم امکانات!

هم پول داشت و هم امکانات! من هم قبول دارم. من هر لحظه در تیم هایی کار کردم که بی پول و بدون امکانات بودند. در ابومسلم خودم زمین پیدا می کردم، بلیت تهیه می کردم و هتل رزرو می کردم. پدیده همه چیز داشت ولی من آدمِ پاچه خاری و زنگ زدن به مالک کلوب نبودم. اگر آن ها به توانایی من ایمان داشتند، خودشان زنگ می زدند. به هر حال هر کس یک اخلاقی دارد و من هم این طوری هستم.

این شکل دوری و رابطه نگرفتن با دوستان هم اشتباه هست، نیست؟

گفتم اخلاق من این طوری هست. یک چیزی یادم آمد که بد نیست عنوان کنم؛ قبل از آن که علی کریمی هدایت نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران را برعهده بگیرد، به او گفتم قبول نکن! به او گفتم اشتباه مرا مرتکب نشو و… ولی علی تا کی می تواند منتظر بنشیند که یک تیم با امکانات سراغش برود؟

اگر موافق باشید می خواهیم اسم چند مربی جوان را بیاوریم و نظر شما را درخصوص مربی گری آنان در فوتبال کشور عزیزمان ایران بپرسیم.

لطفاً بگذرید! اصلاً تمایلی ندارم به این سؤال جوابی بدهم. حرفی می زنم که…

حداقل بگویید در دوران بازی فکرش را می کردید فلان همبازی تان مربی موفقی می شود یا نه؟

زمانی که بازی می کردیم، اصلاً به فکر این پرسشها نبودیم. خود من اصلاً و ابداً فکر نمی کردم روزی به عنوان مربی روی نیمکت بنشینم.

در مورد سایر همبازیان خودتان چطور؟

اصلاً به این پرسشها فکر نمی کردیم. هر کس بازی خودش را می کرد.

بهترین مربی ای که تاکنون با او کار کردید؟

تومیسلاو ایویچ یک مربی کامل بود.

این حرف را مهدی مهدوی کیا هم زد…

عین حقیقت هست. ایویچ همه چیز داشت. از لحاظ فنی، بدن سازی، کوچینگ، آنالیز حریفان و حتی معنوی و روانی فوق العاده بود. جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و حریفان را جهت ما مو به مو آنالیز کرده بود و…

ببخشید که وقت تان را گرفتیم. خیلی دوست داشتیم این مصاحبه زیاد در خصوص مربی گری باشد و نظرات شما را در مورد مربیان شاغل در فوتبال کشور عزیزمان ایران و… بدانیم که نشد! به هر حال ممنون هستیم.

خواهش می کنم. خدا نگهدار!

خبرورزشی

واژه های کلیدی: ایران | فوتبال | امکانات | علی کریمی | فوتبالی ها | خداداد عزیزی | فوتبالیست ها | اخبار فوتبالی | فوتبالیست های مشهور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz